Mokinių mityba 

2019 metais buvo apklausta 27 penktokai ir 10 IT patyriminio ugdymo grupės narių (5-7 klasės). Norėta išsiaiškinti jų mitybos įpročius.. Jie atsakė į šiuos klausimus:   

1.     Ar valgote mokykloje?

2.     Ką mokykloje valgote: 

·       kepsnį

·       cepelinus

·       blynus

·       suktinukas

3.     Ar valgote maistą atsineštą iš namų?

4.     Ar valgote už mokyklos ribų?

Vaikų atsakymai buvo labai įvairūs. Daugelis vaikų sakė jog valgo už mokyklos ribų, kiti teigia, kad mokyklos maistas skanus ir valgo mokykloje.

Iš pateiktų atsakymų, galima daryti išvadą kad didžioji dalis moksleivių nevalgo mokykloje.

Labai liūdna. 

Parengė: Edgar Sviridov Anekdotai apie mokyklą

 

 

Mokytoja nori pasiimti vadovėlius iš spintelės, tačiau durys užrakintos...

Mokiniai pasiūlo jai išlaužti jas...

Mokytojos bandymas nesėkmingas. Rankena nulūžta!

 

Petriuko tėvas sėdi mokyklos koridoriuje. Prieina mokytojas ir klausia:

- Jūs laukiate vaiko?

- Ne, aš visada toks storas...

 

Mokytoja prašo mokinių:

- Pasakykite gyvūną iš b raidės.

Petriukas atsako:

- Bebras.

Mokytoja:

- Labai gerai. O dabar pasakykite gyvūną iš d raidės.

Petriukas vėl:

- Du bebrai.

- Petriuk, lauk iš klasės!

Jis ir išeina. Mokytoja ir vėl klausia:

- Vaikai, kas pasakys gyvūną iš g raidės?

Petriukas įkiša galvą į klasę ir sako:

- Gal du bebrai?

 

- Tavo galvoje - plika dykuma, - šaukia ant Petriuko mokyklos direktorius.

- Jūs visiškai teisus, - atsako jam Petriukas, - Tačiau kiekvienoje dykumoje yra oazės, bet ne kiekvienas kupranugaris moka surasti kelią iki jų...

 

 Tikybos mokytoja klausia Petriuko:

- Kas viską mato ir girdi?

- Mūsų kaimynė Gražina.

 

Tikybos pamoka. Mokytoja vaikų klausia: 

- Kas nori keliauti į rojų? 

Visi pakelia rankas, o Petriukas atsistoja ir sako: 

- Man mama liepė grįžti namo po pamokų. 

 

- Tėti, šiandien mokykloje mažasis tėvų susirinkimas.

- Ką reiškia mažasis?

- Na, tu, aš ir direktorius. 

 

 Parengė: Karolis Tuzas

                                                            

Žaidimai


„Roblox“ nuotykių žaidimai

 

 „Roblox“ yra online žaidimų platforma, kurioje vienu metu gali žaisti daugybė žaidėjų. Čia galima pačiam kurti žaidimus arba žaisti kitų jau sukurtuose žaidimuose. „Roblox“ galima žaisti naudojant žaidimų konsolę „Xbox One“, kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius. 

„Roblox“ sukūrė ir išleido „Roblox Corporation“ 2006 metais. Dabar šioje platformoje yra užsiregistravę daugiau negu 70 milijonų vartotojų. 

Norint pradėti žaisti ir kurti šioje platformoje pirmiausiai reikia susikurti savo „Roblox“ paskyrą šioje interneto svetainėje – https://www.roblox.com ir atsisiųsti žaidimo platformos programą. „Roblox“ sukurtas naudotis vaikams ir paaugliams.

Žaidimas yra nemokamas, bet jame galima nusipirkti virtualius daiktus savo valdomam veikėjui, papildomas žaidimo funkcijas ir t. t. Žaidėjas pats gali kurti ir išleisti virtualius drabužius, pavyzdžiui marškinėlius bei pirkti kitų sukurtus marškinėlius. Tam reikia turėti „Builders club“ statusą.

2017 metais „Roblox Corporation“ išleido mini „Roblox“ žaisliukus, kurie atrodo kaip lego žmogeliukai.

Šis žaidimas gali padėti tapti kūrybiškesniu, išmokti virtualiai bendrauti su vaikais iš kitų šalių. Tik svarbu pačiam elgtis saugiai internete, saugoti savo privatumą ir nepamiršti, kad vaikais gali apsimesti ir suaugę žmonės.

Populiarusis „Fortnite“

 

„Fortnite“ yra nemokamas veiksmo kompiuterinis žaidimas, kurį kuria studija  „Epic Games“ (JAV) nuo 2017 m. Šį žaidimą galima žaisti žaidimų konsolėmis, kompiuteriais ir mobiliaisiais įrenginiais (iOS). 

Šiuo metu tai yra vienas populiariausių žaidimų pasaulyje, kurį žaidžia daugiausiai 8-12 metų vaikai. 2018 metais „Fortnite“ laimėjo „Game Critic Awards 2018“ apdovanojimą – geriausias palaikomas žaidimas.

Norint žaisti „Fortnite“, reikia turėti savo elektroninį paštą, Epic Games puslapyje susikurti paskyrą ir iš ten atsisiųsti programą. 

Žaidimo veiksmas vyksta postapokalipsiniame pasaulyje kuriame paslaptinga audra  sunaikino 98 % gyventojų ir Žemės planetoje paplito į zombius panašios būtybės. Žaidėjo tikslas rasti išsigelbėjusius, rinkti išteklius (statybinės medžiagas, ginklus ir kt.) ir sunaikinti audrą. Šiuo metu dažniausiai žaidžiamas „Fortnite Battle Royale“ scenarijus, kuriame iki 100 žaidėjų gali  kovoti tarpusavyje išanksto sudarytame žemėlapyje kol išlieka gyvas vienas (arba kelių herojų komanda) herojus scenarijaus pabaigoje. Nors „Battle Royale“ scenarijus yra nemokamas, bet žaidėjai gali pirkti kosmetinius papildymus savo herojui, kostiumus, aksesuarus ir visokius daiktus kuriuos jis gali užsidėti. „Epic Games“ iš šio žaidimo užsidirbo daugiau nei 1 milijardą JAV dolerių.

 

„Minecraft“ – kūrybiškiems mokiniams

 

„Minecraft“ yra atviro pasaulio „sandbox“ žanro kompiuterinis žaidimas, kurį sukūrė „Mojang  AB“ ir išleido 2009 metais. Šį žaidimą galima žaisti kompiuteriais, žaidimų konsolėmis (nešiojamomis ir stacionariomis) ir mobiliaisiais įrenginiais. „Minecraft“ galima žaisti vienam žaidėjui arba su kitais žmonėmis internete. Šis žaidimas neturi pabaigos. Pradėjus žaisti reikia pirmiausia susikurti pasaulį ir pavadinti jį. Žaidimo herojus yra Styvas. Jis yra paprastas žmogus, kurio vaidmenyje tu ir žaidi. „Minecraft“ veiksmas vyksta sukurtame pasaulyje, kuriame reikės išgyventi, kovoti prieš monstrus, pasistatyti gyvenvietę ir nugalėti pabaigos drakoną (The End Dragon).

„Mojang  AB“ dar sukūrė „Minecraft: Education edition“ versiją, kuri yra skirta vaikams mokytis. Kai kuriose mokyklose ją naudoja mokant mokinius tokių dalykų, kaip programavimas, istorija ir pan. 

Šis žaidimas padeda tapti kūrybiškesniu žmogumi.

 

Parengė Joris BalsysMados mieste ir mokykloje

Stileivas gali sutikti ne tik elegantiškai žingsniuojančias miesto gatvėmis, bet ir mokyklose.  Ar kada susidomėjai, kokios mados tendencijos mus supa pastaruoju metu?
Ką konkrečiai reiškia “mada”, ir kaip atrodyti skoningai?
Nuo „stiliaus fiasko“ iki „plojimų atsistojus“ – vienas žingsnis. Mada – tai ne tik madingų rūbų turėjimas, bet ir gebėjimas juos derinti, žinojimas, kada ir kokį rūbą dera vilkėti. Norint atrodyti stilingai, privalu ,,trend’ą” suderinti su laiku ir vieta. Juk neisi į draugės gimtadienį su laidotuvių apranga.
Paskutinis mados klyksmas
Iš favoritų gretų niekur nesitraukia džinsas. Jis, kaip ir kiekvieną sezoną, karaliauja kuriant stilingą miestiečio įvaizdį. Ypač madinga rinktis oversize tipo džinsinius švarkus bei „mamos“ tipo džinsus aukštu liemeniu.
Neprašausi, jei pasirinksi drabužius su kaubojiškom detalėm. Puikus pasirinkimas pavasariui yra boho stilius su kaubojiškais elementais. Laisvos, asimetriškos, lengvo audinio suknelės puikiai derės su kaubojiško tipo batais, jaukumo įvaizdžiui suteiks masyvaus mezgimo didelis megztinis, o skrybelė taps puikiu akcentu.
Pasaulyje pamėgti stiliai
Šiandien pasaulyje yra gausybė įvairių stilių ir vaikinams, ir merginoms. Pavyzdžiui, iš mados niekuomet neišeinantis klasikinis stilius. Jis puikiai pabrėžia iš moters spinduliuojančią eleganciją, todėl tikrai tiks ir einant į pasimatymą, ir į darbo pokalbį.
Sportinis stilius taip pat gali atrodyti itin elegantiškai, tačiau reikėtų būti atsargiai. Puikus pavyzdys, kaip galima labai greitai iš stiliaus ikonos tapti ta, į kurią kreivai žvalgosi praeiviai, – dviratininko šortai. Visa paslaptis slypi viršutinių drabužių ilgyje: jei jį pasirinksi teisingai – atrodysi puikiai, jeigu ne –prašausi pro šalį.
Bohemiškai apsirengusi spinduliuosi romantika, todėl tokio tipo drabužius rinkis laisvalaikiu ar pasimatymo metu.
Didžioji dalis jaunimo save rinkdamiesi pankišką stilių. Šiam stiliui būdingas tamsus makiažas, suderintas su tamsiais rūbais. Norėdami atrodyti ,,pankiškai”, rinkitės oversized marškinėlius ir juodas laisvas kelnes, prie kurių tiks Dr. Martens batai ir begalė metalinių aksesuarų, grandinių ar žiedų
Daug merginų mėgsta fashionist’ų stilių. Jį dažniausiai diktuoja garsios įžymybės bei visame pasaulyje žinomi dizaineriai. Pagrindinis šio stiliaus bruožas – dėvimi patys naujausi ir labiausiai išsišokantys, išsiskiriantys drabužiai.
 
Pasidomėjau, kokius aprangos stilius renkasi mūsų gimnazijos mokiniai. Apklausiau apie 100 moksleivių. Apklausos rezultatai tokie:Taigi rezultatai rodo, kad populiariausi yra du aprangos stiliai – sportinis ir klasikinis.

Parengė: Meda Tisaitytė

Jimdo

You can do it, too! Sign up for free now at https://jimdo.com/